Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Čerstvý info z fitka. Bylo nás tam cca 10 lidí. Nasazenou roušku jsem měl jen já a ještě jeden týpek. Ten ale pak podlehl "tlaku" a sundal ji taky. Byl jsem tam jedinej exot :) někteří ji měli kolem krku a někteří ji u sebe neměli vůbec. O ručníkách ani nemluvím.

0 Citovat

divan napsal(a):

Praha nebude mít letos přímé spojení s USA, přes Atlantik plánuje lety jen Air Transat:

https://zdopravy.cz/praha-nebude...sat-47654/


Taková žádná novinka :D To se vědělo od začátku Dubna, že nepřiletí žádná USA. AC taky nebude, takže možná ani AT když to je už stejná "firma".  Jsem zvědavý co Bamboo vymyslí, jestli to posunou někdy okolo Září nebo to odpískají až na příští rok nebo úplně. 

0 Citovat

Jj, ono těch spojení asi ubude do vícero zemí/měst.

0 Citovat

Hlavně s dálkovkami od nás bude problém. SAE i Katar se topí v koronavirovém bahně, Turecko taky a do Číny nikoho nepustí.

Na UIA a Aeroflot můžeme taky na nějakou dobu zapomenout. Iberia, Lufthansa, British, KLM, AF, Alitalia - v jejich domovských zemí je epidemie stále v rozpuku a o nějakých častějších letech si můžeme jen snít. Plus kdo by do nich nebo přes ně létal?

Zbývá mi tu z hlavy možná Finnair a Austrian.

0 Citovat

Až někdo opět poletí komerčním letem, tak to bude velká oslava. Třeba Wizzair lety počátkem května neustále ruší 😉 . Musíme být ještě chvíli trpěliví ...

0 Citovat

Tady je dobrý rozhovor s evolučním biologem a parazitologem Jaroslavem Flegrem. Od 17. minuty vysvětluje, že virus tu bude dlouho, ale postupně se bude snižovat virulence v zemích, kde bude pod kontrolou jeho šíření: https://video.aktualne.cz/dvtv/k...47ab5f122/

0 Citovat

Američané pořád kupují letenky pro svou letní dovolenou v Orlandu.

7. dubna 2020 letenka round trip NY-Orlando Delta cca 93 USD single každý týden od 3.7. do 2.8. 2020

V minulém týdnu pro stejné termíny Delta 142-167USD. 



0 Citovat

Michal napsal(a):

Hlavně s dálkovkami od nás bude problém. SAE i Katar se topí v koronavirovém bahně, Turecko taky a do Číny nikoho nepustí.

Na UIA a Aeroflot můžeme taky na nějakou dobu zapomenout. Iberia, Lufthansa, British, KLM, AF, Alitalia - v jejich domovských zemí je epidemie stále v rozpuku a o nějakých častějších letech si můžeme jen snít. Plus kdo by do nich nebo přes ně létal?

Zbývá mi tu z hlavy možná Finnair a Austrian.

Jsem taky dost pesimisticky (realisticky). Pomerne to sleduji a letecke spolecnosti a cestovky prodavaj spoustu nesmyslu, ktere urcite letat nezacnou (asi chtej vylakat od lidi dalsi prachy). Sice nechapu, kdo by si ted kupoval letenku na nejblizsich 6 tydnu, ale jednoho favorita bych presto mel. KLM se mi zda pomerne rozumne, s 1 letem denne od 4.5. - KLM byla jedna z poslednich normalnich spolecnosti, ktera do Prahy letala a taky to neni styl a la LOT nebo BA letame 5x denne a pak najednou nic ci Ryanair, ktery z Prahy prodava letenky, aniz by je tam mel nasmlouvane. Takze mozna by to mohly jako prvni vlastovka zkusit, jestli by se nekdo nechytl. Koneckoncu Amsterdam je lepsi vychozi bod pro tranzitovani nez Minsk nebo Sofie (kam se da z Prahy obcas letet). A palec nahoru EK, ktere to rovnou odpiskaly do 15.7. a i kdyz i to mozna nebude ani od toho data, aspon je to docela fer.

0 Citovat

Hmmm.... Argentina zakázala prodej letenek pro všechny lety do 1. září

0 Citovat

Dneska jsem narazil na video na yt. W6 at JFK. Jako, co si budeme povidat JFK ATC je s**t, tam letet je za trest. Ale podle me, tato situace ukazala kam az muzou nektere aerolinky doletet. A jeste leteli JFK-LAX a zpet do KEF. Mozna se dockame u nekterych aerolinek rychlejsiho rustu nebo zajimavejsich tras. A W6 prohlasila, ze chce jeste drive otevrit svuj novy hub v Abu Dhabi. 

0 Citovat

Podobným způsobem přes KEF z Evropy do Ameriky létali Wow Air, než zkrachovali. Kdoví třeba se Wizz inspiruje. Ale mít s nimi negarantovaný přestup na Islandu bych asi nechtěl. 

0 Citovat

Tak ono lita Icelander takhle. 757 jak do Evropy tak i do USA. Ale ty ceny 🙄

0 Citovat

danny napsal(a):

Hmmm.... Argentina zakázala prodej letenek pro všechny lety do 1. září

Takze uz jen pomalu busem ci vlakem napric pampou? Argentina se zrejme chce stat jeste nudnejsi destinaci, navic s neustale hrozicim statnim bankrotem a nepohodlnou vymenou pesos takrka na ulici.

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Takze uz jen pomalu busem ci vlakem napric pampou? Argentina se zrejme chce stat jeste nudnejsi destinaci, navic s neustale hrozicim statnim bankrotem a nepohodlnou vymenou pesos takrka na ulici.

Až pustí do země turisty, jistě se budou prodávat i letenky. Argentina nebyla a nebude nudnou destinací pro cestovatele se zájmem o krásnou přírodu s méně či minimem turistů (platí pro západní část, kterou mám projetou téměř celou během asi 7 týdnů a kterou považuju za jednu z nejhezčích částí Jižní Ameriky).
0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

A W6 prohlasila, ze chce jeste drive otevrit svuj novy hub v Abu Dhabi. 

Asi v Budapešti zase házeli se zavázanýma očima šipky na mapu.

0 Citovat

Letět 6 hodin s W6 - to nechceš.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Asi v Budapešti zase házeli se zavázanýma očima šipky na mapu.

Ja bych mozna nemel nic proti DWC jak litaji. Ale ze ze prestehuji o dunu vedle? 😂 A jeste kdo vi, jestli do DWC budou litat. 

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Takze uz jen pomalu busem ci vlakem napric pampou? Argentina se zrejme chce stat jeste nudnejsi destinaci, navic s neustale hrozicim statnim bankrotem a nepohodlnou vymenou pesos takrka na ulici.

Argentina nudnou zemí? Nehakla vám Kateřina nick? 


0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Argentina nudnou zemí? Nehakla vám Kateřina nick? 


Samozřejmě, až na obdivovanou přírodu Patagonie, je Argentina relativně nudnou zemí, které ve větší míře schází "to exotické".  Tím myslím zejména tropické prostředí, temperament místních lidí, pestré festivaly, atd. Prostě ta pampa je strašně rozsáhlá až nudná, Porteños příliš nafoukaní, města typu La Plata, Rosario, Salta jako bez duše, atd. Zřejmě jediný, co mě tam bralo je hovězí, téměř tak chutný jako v Uruguayi a jižní Brazílii.

0 Citovat

Tak tohle nevymyslis:


Svaz autorů a interpretů vyzval rádia, aby hrála více písně českých autorů a interpretů. Svaz žádá, aby v době omezení kvůli pandemii rádia změnila playlisty ve prospěch české tvorby.

0 Citovat

Obyčejný lobbing. Být umělec, taky bych se snažil zvýšit si příjmy :-) Dokud je to jen výzva a nemotá se do toho stát s nějakými příkazy, tak za mě cajk. Rádia jim mohou vyhovět, nebo je poslat někam.

0 Citovat

Mafiánská OSA zase otravuje.

0 Citovat

zajímavé grafy - porovnání úmrtí s průměrem - a asi jeden z mála hodnověrných způsobů, jak ukázat pro většinu evropských zemí vliv coronaviru na počet úmrtí https://www.euromomo.eu/

0 Citovat

Pojďme debatovat o zajímavější věci - u koho v Česku si udělat nejlevnější test na koronavirus, který uzná hygiena a na jehož základě vás pustí z karantény po výjezdu do zahraničí ;)

0 Citovat

@Michal: Víc nevím, ale možná zde: https://www.tilialaboratories.cz...mp;lang=cz

0